Друк

Соціально-економічних дисциплін

Автор: Адміністратор. Posted in Циклові комісії

Для досягнення їх не слід ставити собі ніяких меж. Г.Сковорода

 Дисципліни, що входять до складу предметної комісії:

  • Історія України;
  • Всесвітня історія;
  • Основи філософських знань;
  • Економіка;
  • Основи правознавства;
  • Соціологія;
  • Політологія;
  • Громадянська освіта.

Вони вчать кожну людину, спираючись на загальнолюдські цінності, творчо опрацьовувати і критично переосмислити світовий історичний досвід та засвоювати його уроки, формувати власні переконання, гуманну ментальність, здатність розумно користуватися свободою, уміння жити в демократичному суспільстві, спілкуватися в різноманітному за поглядами середовищі.

Педагогічна майстерність – це риса, властива кожному викладачу комісії суспільних дисциплін. Вони постійно генерують нові ідеї, поповнюють скарбницю наукових та методичних розробок, спрямовують свої зусилля на виховання  активної життєвої позиції, політичної культури молоді, духовності та моралі, свідомого громадянина, відповідального за долю своєї Батьківщини, а також формують загальнолюдські цінності.

Склад комісії



У нашій країні відбуваються бурхливі процеси політичної і економічної модернізації, тому формування політичної і правової свідомості, політичної культури має велике значення. Великий і мудрий філософ Платон зауважував, що «Політика – це мистецтво жити разом» Певна робота в цьому напрямку проводиться кабінетом соціально-економічних дисциплін.


Підготовка спеціалістів для народного господарства завжди була стратегічною проблемою. Сьогодні - це головний капітал суспільного виробництва.

Кабінет – це навчальний підрозділ, в якому студенти не просто опрацьовують історичний, теоретичний та практичний матеріал а й отримують імпульс для подальших самостійних заглиблень у животворне море світової суспільної думки. Викладачі допомагають не тільки засвоїти певний обсяг знань, а й сприяють формуванню світогляду цивілізованої людини, що визнає загальнолюдські цінності як права людини, свобода вибору, дотримання законів.

 



Кабінет історії України обладнаний сучасними засобами навчання:

  • комп′ютером;
  • аудіо книгами;
  • комплектами телефільмів;
  • електронними підручниками.

Бібліотека кабінету оснащена сучасною літературою, картами, атласами, в тому числі на кожну парту, новими експонатами, мультимедійними засобами, що дозволяють впроваджувати інноваційні технології в навчально-виховний процес. На базі кабінету працює краєзнавчий гурток « Ріднокрай ». Члени гуртка вивчають історію Дніпропетровського регіону, що сприяє вихованню у студентів любові до своєї «малої Батьківщини». Творчі та дослідницько-пошукові роботи членів гуртка відзначені почесними грамотами районного, міського та обласного рівнів. «Знать и любить историю – это естестваенная потребность каждого культурного человека, уважающего себя и ту землю, на которой он живет» Д.И. Яворницкий.




  В кабінеті суспільних дисциплін створені всі умови для формування світогляду цивілізованої людини, що визнає загальнолюдські цінності такі як права людини, свобода вибору, дотримання законів.
 

Він обладнаний :
- комп′ютером;
-мультимедійним проектором;
-електронними підручниками.

 


Бібліотека кабінету оснащена сучасною літературою, при кабінеті працює гурток «Правознавець», на базі якого студенти готуються до олімпіад, пишуть творчі роботи, виготовляють альбоми і буклети.




Мета роботи циклової комісії: розвивати здібності студентів, стимулювати їх самоосвіту, творчу активність; підвищити їх інтерес до суспільно-гуманітарних, загальноосвітніх дисциплін; підвищувати кваліфікаційний рівень викладачів шляхом застосування новітніх педагогічних технологій.

 


Будучи педагогами не лише за професією, але й за покликанням, викладачі циклової комісії велику увагу приділяють і виховному процесу, пам’ятаючи, що їх завдання не тільки готувати висококваліфікованих спеціалістів, але й формувати свідомих громадян держави, патріотів України, які повинні мати власні погляди і переконання, вміти правильно оцінювати сучасну дійсність і обстоювати та захищати свої ідеали і переконання.

 




Викладачі циклової комісії готують студентів до олімпіад, конференцій і творчих конкурсів. 19 квітня 2019 року відбулася областна студентська олімпіада з "Основ правознавства", в якій студентка Меркулова Валерія гр. А-18 3\9 посіла 1 місце в номінації "Історія становлення ідеї прав людини". 

 



20 березня 2019р. У Кривому Розі відбулися обласні історичні читання “На початку славного шляху, присвяченні 100-річчю Української національної демократичної революції”. Студентка гр. КД 16 1/9 Ткаченко Кристина посіла 1 місце. Її робота “Закордонна армія Симона Петлюри” рекомендована до участі у обласних студентських читаннях у квітні 2020 року.

 




Студенти під керівництвом викладачів знімають фільми, так студенти 4 курсу архітектурного відділення Нечипоренко Кирило та будівельного відділення Плаван Катерина за сприяння співробітників Дніпровського історичного музею ім. Д. І. Яворницького зняли фільм "Джерела і символіка петриківського разпису". 

 




 У жовтні 2019 року відбувся XVI Міжнародний конкурс творчих робіт школярів, студентів, аспірантів, вчителів "Уроки війни та Голокосту - уроки толерантності", де студенти архітектурного відділення Шмалько Тетяна та Костригіна Яна посіли 1 місце. 

 



На сайті 11 гостей та відсутні користувачі